• Akcja „Czytamy i wygrywamy”

• 05.05.2021 10:37
      •

Kolejny już raz nie możemy spotkać się wszyscy razem na boisku szkolnym, bawić się, zachęcać innych do czytania, przebierać się za ulubionych bohaterów książkowych, ale przede wszystkim wspólnie czytać. Dlatego w tym roku, miejmy nadzieję ostatni raz, zmieniamy formułę akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Łączymy ją z projektem Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje Literackie w SP 289”. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich naszych uczniów, ale również pracowników, rodziny uczniów i sympatyków szkoły.
        W tym roku akcja przebiegać będzie pod hasłem „Czytamy i wygrywamy”.

Akcję rozpoczynamy 6 maja i potrwa ona do 20 maja.

W trakcie jej trwania będziemy poszukiwać najbardziej zgranej i zaczytanej klasy w naszej szkole.  Mamy nadzieję, że udowodnicie nie tylko zainteresowanie KSIĄŻKAMI i CZYTANIEM, ale również to, że potraficie działać wspólnie.

„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna” - to słowa Franklina Delano Roosevelt’a. Weźmy je sobie do serca i zróbmy coś razem.

Znajdźmy w tych dniach chwilę i sięgnijmy po książkę – namówmy do tego rodzeństwo, rodziców, dziadków i chociaż przez pół godziny poczytajmy. Każdy może czytać swoją książkę osobno, ale my zachęcamy też do wspólnego, rodzinnego czytania. Pamiętajcie, czytać można wszędzie – w domu, na łonie natury, w szkole na przerwie.

Wasze czytanie należy udokumentować zdjęciem i wysłać je na adres – edubaniewicz@sp289.edu.pl

Każde przysłane zdjęcie będzie oceniane wg. tabeli punktów, podanej niżej, a uzyskane punkty zasilą konto Waszej klasy. W ten sposób wyłonimy tę najbardziej zgraną i zaczytaną klasę.

Ale to jeszcze nie koniec. Wszystkie nadesłane zdjęcia wezmą udział w konkursie „Zaczytani – sfotografowani”, którego laureaci otrzymają nagrody.

Zaczynamy!
        Książki i aparaty w dłoń i działajmy – wspólnie!

Wszyscy czytamy! Ciebie też nie może z nami zabraknąć!
        Pamiętajcie! - Czytamy i wygrywamy.

Tabela punktów:

Ilość punktów Kryteria przydzielania punktów
        2 za przysłanie zdjęcia z akcji czytania
        2 za każdego sfotografowanego z wami domownika, biorącego udział w akcji czytania
        4 za udział w akcji czytania wychowawcy klasy (jak razem, to razem)
        5 za rekwizyt na zdjęciu związany z treścią czytanej książki – może to być element ubioru, przedmiot, zwierzę itp. (widoczna musi być okładka książki, żeby było widać jej tytuł)*

* uruchomcie swoją wyobraźnię, zamieńcie się w scenografa, kostiumologa – może to być świetna zabawa dla całej rodziny

Niech słowa Valeriu Butulescu będą dla Was inspiracją do działania:
        „Rafa koralowa. Solidarność małych zwierzątek tworzy skały, o które nierzadko rozbijały się wielkie żaglowce…”

Po długim okresie izolacji w domach bardzo ważne będzie poczucie wspólnoty, bycia i działania RAZEM, dlatego gorąco zapraszamy do akcji nie tylko miłośników książek.

Czytamy i wygrywamy! Robimy to wspólnie!

Przysłanie zdjęcia oznacza zgodę na jego publikację na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.