• Na podstawie Ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów w naszej szkole wdrożona została Procedura zgłoszeń wewnętrznych.

Osoba złaszająca nieprawidłowości nazywana jest sygnalistą. Może to być nauczyciel, pracownik administracyjny, a także ktoś związany z działalnością szkoły, kto zauważył nadużycia, mobbing, dyskryminację czy inne formy niewłaściwego postępowania. Rolą sygnalisty jest przyczynianie się do poprawy funkcjonowania placówki, poprzez ujawnianie działań szkodliwych dla społeczności szkolnej.

Szczegóły dotyczące tego jakich nadużyć dotyczy ustawa, kto i w jaki sposób może je zgłaszać można znaleźć w zakładce Dokumenty.

W roku szkolnym 2024/2025 osobami wyznaczonymi przez Dyrektora szkoły do przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych są:

Joanna Janckiewicz - specjalista ds. kadrowych
        Anita Niemczyk-Pajdak - nauczyciel.