• Czytanie z kotylionem

• 10.11.2021 20:51

• Biblioteka kolejny już raz uczciła Święto Niepodległości, jednocześnie zachęcając dzieci do czytania. Uczniowie z klasy 8C: Zosia Grzebyk i Mateusz Chojak, ubrani na galowo z kotylionami wraz z orłem „Ziukiem” odwiedzili klasy: 1B i 1C, i czytali książeczkę Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. Dzięki tej detektywistycznej historii pierwszaki miały okazje poznać postać Marszałka, jednego z twórców niepodległości. Chcąc przybliżyć jego postać pokazywali znalezione w Internecie zdjęcia Marszała Józefa Piłsudskiego z jego ulubionym psem oraz koniem „Kasztanką”.

Do akcji patriotyczno–czytelniczej włączyły się również uczennice: Jagoda Lenart i Magda Barszczowska z klasy 5b wraz z wychowawczynią Violettą Bukowską, które w ramach „Klubu Czytelniczego SP289” odwiedziły 1A. Realizując program Centrum Edukacji Obywatelskie „PoczytajMy” przeczytały młodszym kolegom książeczkę pt. „Komendant wolnej Polski: O Józefie Piłsudskim” Wojciecha Widłaka.

Wszystkim pierwszakom spodobała się lekcja przeprowadzona przez starszych kolegów.
        Następne spotkanie już wkrótce.