• Europejski pociąg do książek

• 25.03.2019 20:38
      • Biblioteka szkolna aktywnie włączyła się do realizacji projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Unia Europejska widziana oczami młodych Polaków”. Chcąc przybliżyć uczniom klas 3 i 4 literaturę dziecięcą z krajów Unii Europejskiej przeprowadziła lekcje czytelniczo-medialne pt. „Europejski pociąg do książek”. Atrakcją zajęć była prezentacja multimedialna przygotowana wspólnie z nauczyciel informatyki, panem Robertem Dudzińskim, i wystawa książek pt. „Zaczytana Europa”. W klasach trzecich zajęcia pomogły poprowadzić uczennice z klasy 6c: Ola i Oliwia i z klasy 8d Ola.  Uczniowie mieli okazje przypomnieć sobie nie tylko, jakie państwa należą do UE, ale również jakie książki mogą przeczytać z danego kraju. Mamy nadzieję, że dzieci nie tylko dowiedziały się wiele o krajach UE, ale również sięgną po proponowane pozycje książkowe i przeczytają je. Zapraszamy do szkolnej biblioteki!