• Wspomnień czar…laureaci ogólnopolskiego konkursu MEN

• 04.04.2022 18:39
      •

19 grudnia 2014 roku rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”, którego hasłem było „Nakręćmy się na czytanie”. Każda szkoła mogła nakręcić dwuminutowy film, mający przekonać jury, że to ona powinna otrzymać 50 książek. Do rywalizacji przystąpiły 1123 szkoły, nie tylko z Polski, ale również z ośrodków polonijnych. Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Wytypowano 16 szkół - laureatów w czterech kategoriach, znalezienie się w tym gronie było olbrzymim wyróżnieniem. W Warszawie udało się to tylko jednej placówce – naszej, która zajęła 2 miejsce za nakręcony teledysk.

Nagrody laureatom wręczyła szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. Na gali nagrodzeni dowiedzieli się, że wszyscy uczestnicy konkursu byli: „fantastyczni, kreatywni i mieli świetne pomysły”, że wybór był bardzo trudny”.  Wybrano w końcu „najlepsze, ze wszystkich bardzo dobrych”. Wśród nich znalazła się bielańska Szkoła Podstawowa nr 289, czyli my. Zajęliśmy 2 miejsce.

Nakręcony i nagrodzony teledysk powstał do muzyki Marka Jackowskiego „Boskie Buenos”, a świetny tekst napisała Anna Wróblewska. Żmudną i trudną rolę operatora i montażysty wziął na siebie Robert Dudziński. Autorami scenariusza docenionego i nagrodzonego filmu byli Elżbieta Dubaniewicz i Robert Dudziński. Wystąpili w nim nasi uczniowie i pracownicy. Piosenkę zaśpiewały: Weronika z klasy 6a i Julia z 4b.

Szkoła oprócz satysfakcji zyskała też 150 pozycji - nowych, wymarzonych i wybranych w głosowaniu przez uczniów klas III - VI w akcji „Bądź naMOLny – wybierz książkę marzeń”.

A oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia:

W październiku 2014 dowiedzieliśmy się o konkursie

W listopadzie 2014 kręciliśmy teledysk.

Tak oto powstał teledysk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

W listopadzie 2014 nasi uczniowie głosowali, jakie książki chcemy w nagrodę.

19 grudnia 2014 odbieraliśmy w MEN naszą nagrodę – na razie tylko dyplom.

21 grudnia znależliśmy się w GazecieWyborczej.

W grudniu liczyliśmy głosy oddane na książki, szykując listę do wysłania do MEN.

16 stycznia otrzymaliśmy dwie paczki, w których były książki wymarzone i wygrane w konkursie. (152 książki)

Stworzylismy wspólnie nowy dział książek w bibliotece „Książki naszych marzeń”.

W lutym już wypożyczaliśmy je i czytaliśmy. I czytamy do dziś!