• Bajczytanki Pani Hanki, czyli i Ty możesz zostać poetą

• 19.10.2022 15:07

•
        16 października 2022 roku odwiedziła nas Hanna Niewiadomska – autorka ponad 200 przeuroczych wierszy dla dzieci. Wspólne „zabawy z poezją” przebiegły w wesołej i bardzo miłej atmosferze. W interesującym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: 1b, 2a, 3a i 3c. Autorka przeczytała swoje zabawne utwory, opowiedziała, jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje nowe utwory. Bawiła się też z dziećmi w rymowanki i wymyślanie tytułu do nowego, wspólnie napisanego, wiersza. Potem poetka odpowiadała na pytania uczniów i zachęcała ich do samodzielnego pisania wierszy. Kilku uczniów miało okazję zaprezentować własne utwory.  Wszyscy świetnie się bawili, czas spotkania upłynął zbyt szybko.
        Na koniec można było kupić książkę i uzyskać autograf.
        Uczniowie klas 1 - 3 mają też szansę wygrać w konkursie plastycznym na ilustrację wiersza naszego gościa. Zapraszamy!

Zapraszamy też na stronę internetową Hanny Niewiadomskiej, znajdziecie na niej piosenki, czytane wiersze i inne atrakcje.