• III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

• 26.10.2022 15:37

• We wtorek 25 października 2022 r., w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza. Była to III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, w której po raz pierwszy wzięliśmy udział. W tym niezwykłym wydarzeniu, promującym czytelnictwo i integrację środowiska szkolnego, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” wzięło udział 410 uczniów, nauczycieli i pracowników. Czytaliśmy w klasach, świetlicy, bibliotece i na korytarzach. O planowanej akcji informował wywieszony wcześniej plakat przy wejściu do szkoły oraz wyświetlany w szkolnej gazetce wirtualnej (na wszystkich piętrach), komunikaty nadawane przez radiowęzeł, ogłoszenia umieszczone na Facebooku i stronie internetowej szkoły. Zmobilizowaliśmy się! Podjęliśmy to wyzwanie czytelnicze i daliśmy radę! Starsi sami czytali książki, które wybrali. Młodszym z klas I – II czytały panie dyrektor, a w „0” starsze uczennice.
        Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom za tak liczny udział w tej akcji. Podziękowanie kierujemy również do nauczycieli, którzy razem ze swoimi wychowankami stanęli do walki o pobicie rekordu w czytaniu.
        Czytaliśmy wszyscy, duzi i mali. Niektóre klasy obiecały kontynuację czytania podczas przerw.

A za rok będziemy bić kolejny rekord w czytaniu! W jedności siła!