• Magiczny wieczór w bibliotece

• 06.02.2023 09:28

• 3 lutego wieczorem w naszej szkolnej bibliotece działy się cuda. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w niesamowitej grze, która przeniosła klasy 0 – 4 do świata bajek, a starszych do świata fantazji. Pierwsi zabawę rozpoczęli nasi najmłodsi, czyli pierwszaki. Mogli oni obejrzeć 3 teledyski o książkach, bajkach i czytaniu. Wprowadziły ich one w magiczny baśniowy nastrój. Maluchy zachęcone słowami jednej z piosenek „…więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak…” przystąpiły do bajkowych zadań i zdobywania tęczowych pieczątek. Szybko dołączyli do nich uczniowie klas 2 – 4. Wszyscy dzielnie walczyli, świetnie się przy tym bawiąc. Układali bajkowe puzzle, rozwiązywali rebusy. Z zapałem oddawali się kolorowaniu sympatycznych, wesołych smoków. Przy tablicy multimedialnej grali w bajkowe memory i dobble. Wszyscy też mieli do wykonania ważne zadanie – musieli zgadnąć , a potem odszukać bajkowe przedmioty. Poszukiwania dostarczyły dużo emocji, nie zabrakło też śmiechu. Trzecio i czwartoklasiści wzięli też udział w grze komputerowej „W pogoni za bajką”. Walka była zażarta. Po intensywnych zadaniach przyszła pora na chwilę wytchnienia. Uczestnicy mogli w kąciku filmowym obejrzeć bajkę lub w kąciku czytelniczym, oczywiście co zrobić, poczytać. Na wszystkich uczestników, którzy wykonali zadania czekały piękne bajkowe zakładki do książek.
        O godzinie 19 nastąpiła zmiana warty. Do biblioteki przybyli uczniowie klas 5 – 8. Na nich też czekało wiele atrakcyjnych zadań, było ich aż osiem. Oni też układali puzzle, okładki książek, ale online. Musieli też zmierzyć się z fantastycznym quizem, rebusem i krzyżówką. W chmurze wyrazowej szukali bajkowych stworzeń. Emocji nie zabrakło w wyścigu Harrego Pottera i w grze „Na tropie…”. Na najlepszych czekały książkowe nagrody, które uczniowie sami mogli wybrać. Wszyscy świetnie się bawili.
        Duży udział w przeprowadzeniu tego magicznego wieczoru mieli fantastyczni asystenci i nauczyciele. To dzięki nim wszystkim udał się on rewelacyjnie.