• Czary mary, czyli pierwszaki zostają czytelnikami biblioteki szkolnej

• 26.03.2023 20:21

•
        W dniach 20 – 22 marca 2023 roku ponownie bibliotekę szkolną opanowały postacie z bajek: Wróżka, Królewna, Czarownica, Smok. Wszyscy oni przybyli, aby uczestniczyć w pasowaniu na czytelnika uczniów klas pierwszych. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. W trakcie swojego występu udowodnili też, jak ważne jest czytanie, i że to książki są największym skarbem. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, obiecujących, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przed opuszczeniem biblioteki każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Uczniowie otrzymali też zakładki.
        W postacie bajkowe wcielili się: Iza – 5a, Hania, Lena i Nina – 5c.

Mamy nadzieję, że świeżo upieczeni czytelnicy będą nas często odwiedzać. Gorąco ich do tego namawiamy.