• Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

• 09.06.2019 15:03
      • 7 czerwca 2019 roku po raz czwarty wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie. Tego dnia uczniowie z całej Polski zbierali się w swoich szkołach i wspólnie czytali – każdy to, na co miał ochotę.  Nasi uczniowie  i nauczyciele spotkali się na boisku szkolnym.  Każdy miał w ręku książkę – ulubioną lub aktualnie czytaną. Jednocześnie czytało nas 549 osób. Maluchy z klas 1 - 3 mogły w ramach akcji spełnić swoje marzenie i przebrać się za ulubionego bohatera  książki. Na boisku pojawiły się barwne postacie, najoryginalniejsze zostały nagrodzone . Starsi uczniowie, z klas IV – VIII, mieli dodatkowe zadania do wykonania: przygotować transparent z hasłem zachęcającym do czytania i to samo lub inne hasło wyskandować. Wszystkie klasy swoje zadania wykonały rewelacyjnie. Przygotowane przez klasy transparenty zachęcały wszystkich do sięgnięcia po książki. Wszystkie hasła reklamujące czytanie były ciekawe, a oto kilka z nich:
        • Jak czytamy, to wiedzę wzbogacamy.
        • Czytajmy i wyobraźnię rozwijajmy.
        • Książki czytamy i kreatywny umysł mamy.
        • Czytaj książki – wielka chluba. Wszystko w życiu Ci się uda.
        • Nie bądź sztywny, tak jak ława. Czytaj książki. Super sprawa.
        • Nie bądź łoś, przeczytaj coś.
        • Nie gramy, tylko czytamy.
        • Koleżanko i kolego czytaj książki na całego.
        • Książki czytamy i wiedzę zdobywamy.
        • Czytanie to przygód przeżywanie.
        • Bez czytania ani rusz. Bez czytania schnie twój mózg.
        • Zajrzyj miedzy książki stronicę, by poznać czytania tajemnicę.
        • Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece.
        Godzina wspólnego czytania minęła bardzo szybko.
        Według badań 63% Polaków nie czyta książek. Nasi uczniowie i nauczyciele udowodnili, że ich to nie dotyczy. Mamy nadzieję, że tych nielicznych nieczytających zachęciliśmy do sięgnięcia po książkę.
        Do zobaczenia za rok, wtedy będziemy bić kolejny rekord. A teraz „książki w dłoń” i czytajmy.