• Spotkania z poezją, czyli gościmy Utę Przyboś w ramach 51. Edycji Warszawskiej Jesieni Poezji

• 16.10.2023 19:52

• Od wielu już lat współpracujemy z Oddziałem Warszawskim Związku Literatów Polskich i uczestniczymy w obchodach Warszawskiej Jesieni Poezji. W tym roku w ramach 51 edycji tej imprezy odwiedziła nas dziesiątego i dwunastego października Uta Przyboś – poetka i malarka, autorka pięciu tomów poetyckich, która w 2016 roku otrzymała Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida. W tym samym roku nominowana była do Nagrody Literackiej „Nike”.
        W tym literackim spotkaniu uczestniczyły klasy: 4c, 6c i 6a. Poetka czytała własne utwory, opowiadała o swojej pracy, jako poetka, jak zaczęła pisać wiersze. Wspólnie z uczniami zastanawiała się też, – dlaczego ludzie piszą wiersze i do czego są im one potrzebne. Uta Przyboś przybliżyła również postać swojego taty – wybitnego poety Juliana Przybosia. Zaprezentowała jego zbiorek „Wiersze i obrazki”, do którego ilustracje zrobiła sama, jako mała dziewczynka. Wiersze w nim zawarte poświęcone są córkom poety. Nasz gość chętnie też odpowiadał na pytania uczniów, których było wiele, a dotyczyły poezji, ale również malarstwa.

Czas spotkań upłynął zbyt szybko.