• Warsztaty poetyckie z Ewą Zelenay

• 14.10.2019 21:11
      • 8 października 2019 roku po raz kolejny odwiedziła naszą bibliotekę poetka Ewa Zelenay. Nasz mile widziany gość przeprowadził warsztaty poetyckie w klasie 8a w ramach programu 48. Warszawskiej Jesieni Poezji. Zajęcia te mogły odbyć się dzięki współpracy z Oddziałem Warszawskim Związku Literatów Polskich. W trakcie spotkania poetka ustaliła z uczniami, co to takiego poezja, czym jest rytm, a czym rym. Opowiedziała też, jak została poetką i zaprezentowała tomiki swoich wierszy. Zachęcała młodych słuchaczy nie tylko do czytania poezji, ale i pisania wierszy, twierdząc, że każdy może być poetą, który „pisze, co mu w duszy gra”. Poinformowała uczniów, że poeta tłumaczy otaczający go świat na swój język i nie należy naśladować innych. Tym razem Ewa Zelenay nie tylko omawiała wiersze, ale zachęciła swoich młodych słuchaczy do napisania własnych, białych wierszy. W takcie warsztatów powstało kilka utworów pochwalonych przez poetkę, która była pod wrażeniem wyobraźni i talentu naszych uczniów.
        Mamy nadzieję, że lekcja ta zachęci do czytania i pisania poezji przez młode pokolenie.

Mała próbka możliwości poetyckich uczniów klasy 8a