• „Świętujemy z książką w ręku - Dzień Kundelka” w ramach projektu czytelniczego pt. „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”

• 27.10.2023 20:32

• 26 i 27 października 2023 roku biblioteka obchodziła, w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”, nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Z tej okazji uczniowie klas drugich gościli w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć prezentację poświęconą kundelkom, były wiersze, zagadki i piosenka „Kundel bury”. Uczennice: Iza, Łucja z 6a, Gabrysia i Hania z 6c przeczytały fragment opowieści o bezdomnym psie i jego towarzyszach autorstwa Agaty Widzowskiej pt. „Psierociniec”. Dzieci miały też okazję poznać najbardziej znanego na świecie Zakochanego kundla i tego z polskiego podwórka – Reksia. Zaprezentowano im też ofertę książek o kundelkach. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Przy tej okazji przypomniałyśmy również o szkolnej zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt.