• Spotkanie autorskie z Lilianą Bardijewską

• 15.10.2019 22:58
      • 10 października 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach programu 48. Warszawskiej Jesieni Poezji. Tym razem gościem była autorka ponad 20 książek dla dzieci, Pani Liliana Bardijewska. W czasie spotkania z uczniami z klasy 3a i 3b  przybliżyła ona wszystkim etapy powstawania książki, od pomysłu poprzez grafikę i druk aż do gotowego dzieła. Pokazała, jak wygląda redakcyjna wersja książki a jak arkusz drukarski. Zapoznała też z bohaterami swoich książek, między innymi Kapciuszkiem, czy Zielonym Wędrowcem. Autorka opowiedziała dzieciom, skąd czerpie pomysły na swoje bajkowe opowieści i udzieliła kilka cennych porad, jak zostać pisarzem. Do czego gorąco wszystkich zachęcała. Uczniowie mieli też sposobność zapytać o interesujące ich tematy.
        Spotkanie minęło zbyt szybko, czekamy na kolejne!