• Bajczytanki Pani Hanki, czyli spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

• 10.04.2024 17:49

• 10 kwietnia odwiedziła nas Hanna Niewiadomska – autorka około 200 przeuroczych wierszy dla dzieci. W interesującym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Autorka przeczytała swoje zabawne utwory, opowiedziała, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Uczniowie mieli również okazję zaproponować tematykę nowych. Wspólnie z dziećmi ustaliła, jakie cechy powinien mieć poeta. Zaproponowała też zabawy z poezją, razem wymyślali rymy, zastanawiali się, co może robić żyrafa w szafie lub krokodyl w wannie. Powstał też wiersz. Potem poetka odpowiadała na pytania uczniów i zachęcała ich do samodzielnego pisania. Była to już kolejna wizyta Hanny Niewiadomskiej w naszej szkolnej bibliotece. I znowu spotkania z poezją okazały się bardzo ciekawe i twórcze. Na koniec można było kupić książkę i uzyskać autograf.