• Warsztaty czytelnicze pt. „O uczuciach oczami dziecka”

• 13.11.2019 20:07
      • 13 listopada 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty czytelnicze pt. „O uczuciach oczami dziecka” związane z serią książek Rose Lagercrantz o Duni i Fridzie.  W zajęciach, prowadzonych przez animatorkę, współpracującą z wydawnictwem „Zakamarki”, Katarzynę Mioduszewską, uczestniczyli uczniowie klas: 2a, 2d, 3b i 3d. W ramach godzinnych warsztatów odbyło się czytanie fragmentów książki - pierwszego tomu cyklu, zapoznanie z bohaterami. Gość zachęcił do rozmów o przyjaźni i uczuciach: tęsknocie, smutku, poczuciu winy, pokazał, jak ważne jest przepraszanie. Pani Katarzyna podkreślała, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa przyjaźń i jak należy ją pielęgnować. Warsztaty budziły wiele emocji wśród uczestników, wielu zainteresowało się dalszymi losami bohaterów tych szwedzkich książek. Szybko, więc zniknęły z bibliotecznych półek. Animatorka rozmawiała też z dziećmi, jakie inne książki czytają i poleciliby innym. Padło wiele ciekawych propozycji, nasi uczniowie wykazali się dużym oczytaniem i znajomością literatury dziecięcej. Kolejne spotkania kończyły się zbyt szybko, oby więcej takich było.