• Światowy Dzień Książki

• 22.04.2020 17:55

• Światowy Dzień Książki

Święto organizowane 23 kwietnia przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Chcąc uczcić ten dzień nasza biblioteka przygotowała kilka niespodzianek.

A oto one:

Możemy nie tylko czytać, ale również posłuchać, a nawet śpiewać o książkach. Wy wybieracie :)

„Mała książka - wielki człowiek”                                 „Książki, kto książki czyta”
                    Mietek Szczesniak

„Jestem książką”

Warto też posłuchać, co inne dzieci mówią o książkach. Oj warto, warto!

Dzieci odpowiadają - Co to jest książka?

Posłuchaj:  Nie masz już książek do czytania, bo wszystkie przeczytałeś. Pomoże Ci pogotowie czytelnicze. Kliknij i posłuchaj:

„Książka bez obrazków”  czyta Maciej Stuhr

oraz cykl Czytanie przed spaniem – Cała Polska czyta dzieciom

„Wesoły Ryjek i plastelina”                                        „Bajka o słońcu”
                   czyta Katarzyna Pakosińska
        czyta Wiktor Zborowski

„Guzikowe królestwo”                                               „Leniwy dzień mysiej mamy”
                czyta Jarosław Boberek                                                czyta Anna Seniuk

Czytasz długą książkę lub będziesz czytał, chcesz zaznaczyć, gdzie przerwałeś wykonaj samodzielnie zakładkę – skorzystaj z:

KOLOROWANKI ZAKŁADKI

Mamy nadzieję, że najbliższe święto będziemy obchodzić już razem w szkolnej bibliotece.

Do zobaczenia!