• 08.05.2020 15:38
      •

10 marca 2020 roku kolejny już raz bibliotekę szkolna opanowały bajkowe postacie: Wróżka, Czarownica, Śpiąca Królewna a nawet Wilk, niestety bez Czerwonego Kapturka. Wszyscy oni odwiedzili bibliotekę, aby uczestniczyć w uroczystym pasowaniu na czytelnika uczniów klasy 1a. Nasi goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. Pokazali też, jak ważne jest czytanie, i że największym skarbem są książki. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, obiecujących, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dzieci otrzymały zakładki. Przed opuszczeniem biblioteki każdy nowo pasowany czytelnik mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

W postacie bajkowe wcielili się: Aleksandra Dragan, Tola Kapica, Maria Kosińska, Maria Pawlus klasy 7c.

Niestety, z powodu koronawirusa, w pozostałych klasach pierwszych pasowanie nie odbyło się. Mamy nadzieję, że niedługo będzie można kontynuować pasowanie, a nowi czytelnicy będą mogli w pełni korzystać z biblioteki.

Do, jak najszybszego, zobaczenia!!!