• Kącik Moli Książkowych 2

• 22.05.2020 16:38
      •

To już drugie nasze spotkanie. Tym razem bohaterami naszych książkowych propozycji będą zwierzęta. Dlaczego? Dlatego, że dziś obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. A poza tym, kto nie kocha zwierząt. Nasza biblioteka ma bardzo dużą ofertę takich książek. Ma też specjalny dział „Zwierzątkowo”, w którym znajdują się serie o zwierzętach. Z jego ofertą możesz zapoznać się tutaj: Zwierzątkowo (281 tytułów) -

Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się w bibliotece i będziecie mogli je wypożyczyć.

A oto nasze dzisiejsze propozycje:

Na początek dwie propozycje z serii „Bestselerowa seria – Zaopiekuj się mną” dla miłośników zwierząt, którzy lubią się wzruszać i czytać o przyjaźniach dzieci z różnymi zwierzętami. Fabuła książek z tej serii opiera się na różnych perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół. Opowiadają one historie różnych zwierząt, które potrzebowały pomocy. Książki te nie tylko bawią, ale uczą też szacunku do zwierząt. Pamiętajmy o tym, nie tylko w Dniu Praw Zwierząt. Posłuchajcie.

Dla miłośników „szczekających czterech łap”, czyli psów, mamy propozycję cyklu siedmiu powieści W. Bruca Camerona „Był sobie…”. To książki nie tylko dla tych, którzy twierdzą, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Czytając je przeżywamy przygody i poznajemy świat widziany oczami czworonożnych przyjaciół. To wzruszające, pełne ciepła historie, które koniecznie trzeba przeczytać.

Ale, ale nie zapominajmy o kotach. One nam nie darują, jak o nich nie wspomnimy. Koty, kociaki też potrafią być przyjaciółmi człowieka, a że trochę nami rządzą - taka ich natura, to one są królami świata. Zobaczmy świat ich z ich perspektywy, dowiedzmy się, co one myślą o nas. Proponujemy, więc:

Mamy też propozycje dla miłośników FANTASTYKI. Tam również występują zwierzęta, a oto one:

A na koniec gratka dla miłośników kotów – seria „Wojownicy” licząca 26 tytułów. Recenzja waszego rówieśnika Mieszka i piosenki o wojowniczych kotach.