• Książkowe czary mary w bibliotece szkolnej

• 06.03.2019 23:34
      • Kolejny już raz bibliotekę szkolna opanowały postacie z bajek: Królowa Śniegu, Alicja z Krainy Czarów, Wróżka, Krasnoludek, a raz nawet Wilk, który uciekł od Czerwonego Kapturka. Wszyscy oni odwiedzili bibliotekę szkolną, aby uczestniczyć w pasowaniu na czytelnika uczniów klas pierwszych, które odbywało się w dniach 4 – 6 marca 2019 roku. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. W trakcie swojego występu udowodnili też, jak ważne jest czytanie, i że to książki są największym skarbem. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, obiecujących, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uczniowie otrzymali zakładki. Przed opuszczeniem biblioteki każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
        W postacie bajkowe wcielili się: Aleksandra Dragan, Tola Kapica, Maria Kosińska, Wiktoria Wąsowska – 6c, gościnnie wystąpił też Karol Gołaszewski – 8e.
        Zapraszamy wszystkich świeżo upieczonych czytelników do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej.