• Pasowanie pierwszoklasistów

• 05.05.2021 10:00

• ura, hura, hura! Pierwszaki wróciły do szkoły, a my mogłyśmy przystąpić do pasowania i przyjmowania ich w poczet czytelników. Z powodu pandemii odbywało się ono niestety w reżimie sanitarnym, w salach lekcyjnych, a nie w bibliotece. Zabrakło też niecodziennych gości – postaci z bajek.
        Ale ich też obowiązują przepisy i oni też pracują zdalnie. Przysłali więc pierwszakom film, na którym przybliżają dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. Pokazali też, jak ważne jest czytanie i że największym skarbem są książki. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną, w czasie której mogli wykazać się swoją wiedzą o traktowaniu książek. Wszystkie klasy pracowały na 6.

Postarałyśmy się jednak osłodzić pierwszakom brak wizyty znakomitych bajkowych gości i przygotowałyśmy inną niespodziankę. Dzieci wysłuchały piosenki Mietka Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek”. Otrzymały również Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka.
        Na koniec pasowani uczniowie mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę w szkolnej bibliotece.

Pierwszoklasista + pasowanie = czytelnik szkolnej biblioteki

Wszystkim świeżo upieczonym czytelnikom życzymy niezapomnianych wrażeń w świecie książek!

Więcej zdjęć z pasowania