• Tomasz Jastrun w naszej bibliotece

• 10.03.2019 16:29
      • 7 marca 2019 roku, po raz kolejny, naszą bibliotekę odwiedził Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, eseista, felietonista, krytyk literacki, autor książek dla dzieci.
        Tym razem spotkał się z uczniami klas czwartych i piątych. Pisarz zaprezentował młodym czytelnikom swoje dwie książki: „Antoś i jeszcze ktoś” oraz „Antek i przyjaciele”. Książki te są zbiorem zabawnych opowiadań, inspirowanych przygodami Mikołajka – bohatera książek kochanych przez dzieci. Zabawne fragmenty książek pana Tomasza Jastruna przeczytali uczniowie. Autor nie ukrywał też, że szuka inspiracji do nowej części przygód Antka. Pytał się dzieci, co ich najbardziej interesuje, jakie są ich oczekiwania dotyczące książek. Poprosił o pomysły i tematy, o czym ma pisać w kolejnej części. Obiecał, że w najbliższym czasie pojawią się dalsze przygody Antka i jego kolegów. Pisarz zachęcał również młodych czytelników do samodzielnego pisania. Wskazał pisanie pamiętników, jako najlepsze ćwiczenie dla przyszłych literatów. W miłej, twórczej atmosferze czas spotkań minął szybko.
        Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i wręczeniem pisarzowi podziękowań i kwiatów.