• Dzień Kundelka w bibliotece

• 28.10.2021 20:03
      •

25 i 28 października biblioteka szkolna wraz z Joanną Marosek przygotowała i obchodziła nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Z tej okazji w klasach pierwszych odbyły się zajęcia czytelnicze. Dzieci mogły obejrzeć prezentację poświęconą kundelkom, tym małym i tym dużym. Były zagadki, wiersze i piosenka „Kundel bury”. Asystentki: Julka Ogorzałek, Zosia Grzebyk i Mateusz Chojak z 8c przeczytali pierwszakom opowieść o bezdomnym psie i jego towarzyszach autorstwa Agaty Widzowskiej pt. „Psierociniec”. Zaprezentowano im też ofertę książek o kundelkach. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Przy tej okazji przypomniałyśmy również o zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt, którą prowadzi Milena Sokół. Dzieci miały też okazję poznać najbardziej znanego na świecie Zakochanego kundla i tego z polskiego podwórka – Reksia. Z zainteresowaniem obejrzały fragmenty filmów o ich przygodach. Nie zapominajmy też o pięknie wykonanych przez pierwszaków zakładkach.
        Było „hauhaustycznie”.

Mamy nadzieję, że już niedługo pierwszaki dołączą do grona wiernych czytelników i będą często odwiedzać szkolną bibliotekę. Wierzymy też, że będą przyjaciółmi wszystkich zwierząt, w tym również kundelków.

Nie zapomniałyśmy też o starszych uczniach, mogli oni wypożyczyć książki o kundelkach, otrzymać psie zakładki i wylosować karteczkę ze związkiem frazeologicznym - oczywiście też o psach.

Podziękowania dla Oli Frydrych i Zosi Antoniak z 5d za pomoc w szykowaniu zakładek.