• Bajkowa wieczornica

• 27.10.2021 21:20

• Niestety, powoli zmierzamy do końca naszego projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”. W środę 27 października uczniowie klas drugich spotkali się z postaciami z bajek. Odwiedziły ich księżniczki i magiczne zwierzęta. Wszystko odbywało się w ramach „Bajkowej wieczornicy” – wieczorku z bajkami literackimi, quizami i zagadkami. Odbył się turniej międzyklasowy pt. „Z bajek znam…”, w czasie którego uczniowie musieli narysować, jak najwięcej postaci z bajek. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z bajek, ale również talentem plastycznym. Po pełnej emocji walce wygrała klasa 2 b. Efektem tej konkurencji stały się piękne prace plastyczne a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Później bajkowi goście zaprosili do wspólnego rozwiązywania przeróżnych bajkowych zagadek. Były słowne pt. „Bajkowa zgaduj zgadula”, obrazkowe, gdzie trzeba było odgadnąć, po jak najmniejszej liczbie zobaczonych ilustracji, tytuł bajki. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była książką. Kolejny raz nasi drugoklasiści udowodnili, że znają bajki i mają na ich temat dużą wiedzę. Jako, że wieczornica była bajkowa, nikt nie mógł wyjść bez książeczki. Wszyscy uczestnicy albo je wygrali, albo otrzymali w prezencie od bajkowych gości.
        Miło spędziliśmy czas w magicznym świecie bajek i doskonale się bawiliśmy. W rolę bajkowych gości wcieliły się uczennice z klasy 5b: Magda Barszczowska, Diana Gregorczyk, Maja Gvozdiak,  Ania Kubiak, Jagoda Lenart, Kasia Rozwadowska i Amelia Stempień.