• Mikołajowe poczytajki

• 25.09.2022 15:55

• iblioteka i Koło Czytelnicze klasy 5b, działające w ramach programu „PoczytajMy”, nie ustają w wysiłkach zachęcania pierwszoklasistów do czytania. Tym razem pretekstem do czytelniczego spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Święty Mikołaj. Jak łatwo domyślić się tematyka książek   była świąteczna. Kasia i Magda z klasy 5b zabrały młodszych kolegów z 1a do świata Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, aby razem z nimi przeżyć gwiazdkę. Lena i Gabrysia z 7a zaprosiły do biblioteki uczniów z 1b i 1c. Tam przeczytały świąteczną Martynkę.   Dodatkową atrakcją dla pierwszoklasistów była wizyta samego Świętego Mikołaja. W świątecznych działaniach wsparła nas też Joanna Marosek.
        Biblioteka przygotowała również dla swoich czytelników mikołajowe zakładki. Przyszykowały je nasze szkolne elfy: Amelka, Ania, Karina i Magda z 5b oraz Aleksandra i Zosia z 5d.