• Wspomnień czar… sami wydaliśmy książkę

• 15.02.2022 19:52
      •

Biblioteka od 50 lat nie tylko wypożycza książki, ale również prowadzi różne działania zachęcające do czytania. 50-lecie szkoły jest doskonałym momentem, aby to wszystko sobie przypomnieć i podsumować.

Zaczynamy więc wspomnień czar…

W 2017 roku biorąc sobie do serca cytat Georga Bernarda Shaw’a:

„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz.”,

postanowiłyśmy zachęcić naszych uczniów do napisania i wydania własnej książki. Tematem przewodnim naszego wspólnego dzieła miały być smoki. Do jego stworzenia zostały zaproszone wszystkie klasy IV – VII. Zaproszeni do biblioteki przedstawiciele wylosowali imię smoka, swojego bohatera. Uczniowie mogli napisać wiersz, opowiadanie lub bajkę. Ważnym elementem były wykonane samodzielnie piękne ilustracje. Każda z klas ze swego zadania wywiązała się na 6.

Dzięki naszej wspólnej pracy powstała cudowna „Księga smoków”.

Po latach zapraszamy do przeczytania jej i docenienia pracy twórczej naszych uczniów.

Zapraszamy do przeczytania! Kliknij!