• Czytelniczy Dzień Kota

• 17.02.2022 22:45

• olejny już raz świętowaliśmy czytelniczy Dzień Kota. Tym razem z kotem bibliotecznym Gracjanem odwiedziłyśmy klasy pierwsze. Uczniowie obejrzeli film z wierszami o kotach, nagrany przez naszych uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją była czytana przez panie zabawna książka „Jak kot z psem – Jak pies z kotem”. Dzieci nie tylko słuchały, ale i oglądały ilustracje. Czytany tekst wywołał radość u młodych słuchaczy. Pierwszoklasiści również przygotowali się do kociego święta. Wielu miało kocie maskotki, elementy ubioru. Jednym słowem „kocie szaleństwo” opanowało nas wszystkich. Tego dnia koty były górą. Wszystkie dzieci w nagrodę, za odpowiednie przygotowanie się do tego dnia, otrzymały kocie zakładki. A „Najbardziej kocia klasa” dyplom to potwierdzający. A że klasy dobrze się przygotowały, to wszystkie dostały od Gracjana dyplom. Gratulujemy!

Do kociej akcji włączyła się też klasa 3a i wykonała piękne kocie portrety.

Ale to jeszcze nie koniec kocich niespodzianek.