• Wspomnień czar… współpraca ze Związkiem Literatów Polskich

• 21.02.2022 22:21

• Wspominając, jak biblioteka dawniej propagowała czytelnictwo, nie można zapominać o naszej współpracy ze Związkiem Literatów Polskich. Już od 2009 roku bierzemy udział w lekcjach poetyckich Warszawskiej Jesieni Poezji. W ich ramach odwiedziło nas wielu wspaniałych poetów, pisarzy i krytyków literackich. Goście nie tylko przybliżali naszym uczniom poezję, zapoznawali ich ze swoją twórczością, ale również zachęcali do wspólnego tworzenia. Powstawały z tej okazji różne wiersze. Niektórzy proponowali ćwiczenia językowe „grę słów”.  Nasi uczniowie świetnie się w tym prezentowali, wykazywali się kreatywnością, bogatym słownictwem. W trakcie tych spotkań nie brakowało też porad dla młodych pisarzy i poetów.

A to jeden z wierszy napisany przez klasę szóstą razem z panią Ewą Zelenay:

Różowy rower

Do krainy cukierków

jadę różowym rowerem

świeci landrynkowe słońce

wieje słodki wiatr.

Moja karmelowa droga

prowadzi przez czekoladowy las

mijam tęczowe żelki kwiatów

i zagajniki waty cukrowej.

Z tej najsłodszej krainy

muszę jednak w końcu

na moim różowym rowerze

wrócić do zwykłego świata.

Naszą szkołę w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji odwiedzil:

W dalszym ciągu nasza współpraca trwa.