• Konkurs „Podróż po Europie z książką”

• 08.05.2019 22:52
      • 7 maja odbył się wielki turniej międzyklasowy pt. „Podróż po Europie z książką”. Uczestniczyły w nim trzyosobowe zespoły z klas 5 i 6. Konkurs zorganizowany był w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych  „Unia Europejska widziana oczami młodych Polaków”. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej, ale przede wszystkim o literaturze dziecięcej i młodzieżowej  z  krajów przynależących do UE. Nie tylko wiedza była potrzebna, ważną rolę odgrywała też umiejętność korzystania z Internetu i wyszukiwania w nim potrzebnych informacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, po zażartej walce 1 miejsce zajęli: Kajetan, Maciek i Tomek z 5d, 2 miejsce dwóch Mateuszów i Pola z 5e. Trzecie miejsce na podium zajął zespół z 6b: Maciek, Stanisław i Tymek. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody. W rolę asystentów, pomagających przeprowadzić turniej, aktywnie wcielili się uczniowie z klasy 8e. To oni czuwali nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem konkursu. Uczestniczący w imprezie uczniowie mieli okazję zapoznać się z literaturą z krajów UE i bogatą ofertą biblioteki szkolnej.