• Wspomnień czar… nauczyciele bibliotekarze i ich asystenci

• 13.04.2022 20:56

• Biblioteka szkolna, tak jak i szkoła kończy już 50 lat. Pracowało w niej przez te lata sześć nauczycielek bibliotekarek (Emilia Śmigielska, Katarzyna Górska, Grażyna Nawara, Anna Koc, Edyta Frańczuk, Anna Kowalska), aktualnie dwie (Elżbieta Dubaniewicz i Jolanta Grochowska).

Ich zadaniem było i jest:
        zachęcanie uczniów, aby sięgali po literaturę,
        organizowanie imprez i akcji czytelniczych,
        zapraszanie poetów i pisarzy,
        przeprowadzanie konkursów,
        prowadzenie edukacji czytelniczo-medialnej, z wykorzystaniem TIK,
        stwarzanie miejsca przyjaznego dla dzieci.

A oto one:

Ale dobrze działająca biblioteka to nie tylko bibliotekarze, ale również ich pomocnicy. Wcześniej nazywani aktywem bibliotecznym, teraz asystentami. Pracowici niczym pszczółki.

To oni pomagali: stemplowali nowe książki, występowali w przedstawieniach propagujących czytanie, nagrywali słuchowiska, podawali i chowali książki, uczestniczyli aktywnie w pasowaniu pierwszaków. Aktualni asystenci godnie zastąpili swoich poprzedników.

Na tytuł Mega asystena/asystenta nad asystentami zasługuje pani Joanna, która działała już, jako uczennica w klasach VI – VIII. Teraz będąc nauczycielką dalej dzielnie uczestniczy w życiu biblioteki, pomagając w różnych sytuacjach.

Wśród pomagających uczniów na tytuł SUPER ASYSTENTA zasługują:

Karol, Amina, Maciek, Mateusz, Zosia, Julka i Mateusz.
        Działający solidnie, systematycznie, mający wiele pomysłów, służący pomocą młodszym czytelnikom.

Ale pomagało też wielu innych uczniów. A oto oni: