• Czytanie z kotylionem

• 10.11.2022 21:35

• Biblioteka, jak co roku, uczciła Święto Niepodległości z książką w ręku. Młodszych kolegów zaprosili do wspólnego patriotycznego czytania uczniowie: Iza, Łucja – 5a, Gabrysia, Hania – 5c, Gabriela, Hanna, Aleksander i Tymoteusz – 7b. Starszym kolegom towarzyszył orzeł „Ziuk”. Dzieci z klas pierwszych wysłuchały opowiadania Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. Dzięki tej detektywistycznej historii pierwszaki miały okazję poznać Marszałka, jednego z twórców niepodległości. Chcąc przybliżyć jego postać pokazywali znalezione w Internecie zdjęcia Marszała Józefa Piłsudskiego z jego ulubionym psem oraz koniem „Kasztanką”. Uczniowie klas drugich i trzecich wysłuchali zaś opowiadania Wojciecha Widłaka pt. „Komendant wolnej Polski: O Józefie Piłsudskim”. Czytaniu towarzyszyła prezentacja pokazująca postać tego wielkiego Polaka. Młodszym dzieciom spodobała się lekcja przeprowadzona przez starszych kolegów. Klasa 3a przygotowała nam niespodziankę i odśpiewała brawurowo pieśń „Szara piechota”. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy wszystkim to patriotyczne święto.
        Następne czytelnicze spotkanie już wkrótce.