• Mikołajowe poczytajki

• 15.12.2022 13:05

• Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Biblioteka chcąc wprowadzić dzieciaki w świąteczny nastrój zorganizowała czytelnicze spotkania uczniów zerówki i klas pierwszych z Mikołajem. Oczywiście tematyka książek była świąteczna. Pierwszaki wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach pt. „Puchatkowe dzwoneczki”, zaś przedszkolaki o elfie – pomocniku Mikołaja pt. „Pompon w opałach”. Wielką atrakcją dla wszystkich była wizyta samego Świętego Mikołaja. Jego przybycie poprzedziła piosenka o reniferach ciągnących sanie naszego niecodziennego gościa. W czasie wizyty w bibliotece towarzyszyły mu elfy i  renifery, które czytały młodszym kolegom. Dla dzieci była też jeszcze jedna niespodzianka. Pierwszaki wysłuchały piosenki Mietka Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek”. Otrzymały również „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedszkolaki dostały zaś świąteczne kolorowanki. Wszystkim uczestnikom udzielił się bożonarodzeniowy nastrój.  W rolę pomocników Mikołaja  wcielili się: Iza Borkowska - 5a, Gabrysia Chojak, Hania Ryszkowska - 5c, Olek Kubiak, Tymek Kaleta - 7b, Gustaw Grzywacz i Szymon Sokołowski - 8d. W czytelniczych działaniach bibliotekę wsparła Joanna Marosek.