• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

• 27.03.2023 21:02

• 27 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Dzień ten, to święto, które łączy miłośników fantastyki na całym świecie. Ze względu, że wypadało ono w tym roku w sobotę, my włączyliśmy się z lekkim opóźnieniem. Pierwsze obchody miały miejsce w 2003 roku. Data 25 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia przypada właśnie rocznica upadku Saurona oraz wyzwolenia Śródziemia od jego panowania. Kto czytał, wie o czym mówimy.
        W naszej szkole nie brakuje fanów literatury Tolkiena i właśnie oni spotkali się na przerwie w bibliotece, aby wspólnie czytać działa tego autora. Czytający mogli tez wysłuchać utworu Eda Sheeran’a z filmu „Hobbit” i obejrzeć teledysk, który przeniósł ich do świata bohaterów Tolkiena. Niektórzy uczniowie wcielili się w postacie z tych powieści
        .