• Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

• 13.06.2023 20:19

• 7 czerwca 2023 roku po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie. Tego dnia uczniowie z całej Polski zbierali się i wspólnie czytali – każdy to, na co miał ochotę.  My spotkaliśmy się na boisku szkolnym.  Wszyscy mieli w ręku książkę – ulubioną lub aktualnie czytaną. Jednocześnie czytało 369 osób. Maluchy z klas 0 - 3 mogły spełnić swoje marzenie i przebrać się za ulubionego bohatera  książki. Starsi uczniowie, z klas IV – VIII, mieli dodatkowe zadanie do wykonania, musieli wyskandować hasło zachęcające do czytania. Klasa 1c włączyła się do akcji w czasie wycieczki. Wszyscy czytali w autokarze.  Brawo dla nich!

Godzina wspólnego czytania minęła niestety bardzo szybko.
        Według badań 66% Polaków nie czyta książek. Tegorocznym hasłem było „Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”. My udowodniliśmy, że nas to nie dotyczy – czytali i uczniowie, i nauczyciele. Mamy nadzieję, że tych nieczytających zachęciliśmy do sięgnięcia po książkę.
        Do zobaczenia za rok, wtedy będziemy bić kolejny rekord.