• Literackie spotkania., czyli gościmy Martę Berowską w ramach 51. Edycji Warszawskiej Jesieni Poezji

• 12.10.2023 21:06

• 11 października 2023 roku kolejny już raz odwiedziła nas Marta Berowska, autorka książek dla dzieci. Spotkania z nią odbyły się w ramach 51. Warszawskiej Jesieni Poezji i uczestniczyli w nich uczniowie z klasy 3b i 3c. Autorka zaprezentowała swoje utwory z książki pt. „Baśnie i legendy. Święci od kluczy i podróży”. Przy tej okazji podkreśliła, jak ważna jest znajomość historii własnego kraju. Nawiązując do Warszawskiej Jesieni Poezji zaprezentowała też swoje wierszowane polskie legendy, w tym o Warszawie i zagadki o zwierzętach, które wywołały najwięcej emocji. Każdy chciał na nie odpowiedzieć. Nasz gość obiecał ponownie nas odwiedzić. Już nie możemy się doczekać.
        Biblioteka otrzymała prezent od Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich - organizatora spotkania – tomik wierszy pt. „Antologia Warszawskiej Jesieni Poezji - jaka wielka jest Warszawa”.