• IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

• 23.10.2023 16:52
      •
        W piątek 20 października 2023 roku, w naszej szkole odbyła się, kolejny już raz, wyjątkowa akcja czytelnicza, czyli IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. W wydarzeniu tym, promującym czytelnictwo i integrację środowiska szkolnego, wzięło udział 316 uczniów, nauczycieli i pracowników. Akcja odbywała się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytaliśmy wszędzie: na korytarzach, w klasach, świetlicy i bibliotece. O planowanej akcji informowały komunikaty nadawane przez radiowęzeł, ogłoszenia umieszczone na Facebooku i stronie internetowej szkoły. Podjęliśmy to wyzwanie czytelnicze i jak zwykle daliśmy radę! Starsi sami czytali książki, które wybrali, były też komiksy i mangi. Młodszym uczniom z klas I – II czytały panie dyrektorki, a były to książki o bardzo intrygujących tytułach” „Nie lubię książek. Koniec kropka” oraz „Książka, która nie chciała być czytana”.
        Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji. Podziękowanie kierujemy również do nauczycieli, którzy razem ze swoimi wychowankami stanęli do walki o pobicie rekordu w czytaniu oraz pracownikom.
        Czytaliśmy wszyscy, duzi i mali. Niektórzy obiecali kontynuację czytania podczas przerw i nie tylko.
        A za rok znowu będziemy bić rekord w czytaniu!

WIĘCEJ ZDJĘĆ