• „Twoi rówieśnicy i (nie tylko) zwiedzają i Tobie opowiadają” – zaprezentowanie książek podróżniczych

• 13.12.2023 17:48

• Uczniowie klas trzecich wraz wychowawcami wyruszyli w podróż po świecie z książką w ręku. Dzieci miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą książek podróżniczych dostępnych w bibliotece szkolnej. Wszyscy z zainteresowaniem przeglądali zaproponowane publikacje i wymieniali się opiniami. Niektórzy uczniowie reklamowali przeczytane wcześniej książki o tematyce podróżniczej. Miło się było przenieść w te zimne deszczowe dni do ciepłych krajów.

W bibliotece zaś czekała kolejna czytelnicza niespodzianka. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z grą online „Z książką przez świat”. Grając w nią nie tylko świetnie się bawili, ale również poznawali bogatą ofertę książek podróżniczych. Wykazali się też dużą wiedzą geograficzną.