• Duzi czytają, mali słuchają – Mikołajowe poczytajki

• 14.12.2023 20:48

• Jak co roku biblioteka chcąc przybliżyć klimat świąt bożonarodzeniowych, zorganizowała czytelnicze spotkania uczniów zerówki i klas pierwszych z Mikołajem. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygotowaniach świąt przez Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Oczywiście nie mogło zabraknąć też samego Świętego Mikołaja i jego pomocników. Pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna czytelnicza niespodzianka. Po wysłuchaniu piosenki Mietka Szcześniaka” otrzymały „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedszkolaki otrzymały zaś świąteczne kolorowanki.
        W rolę pomocników Mikołaja wcielili się: Lena, Łucja - 6a, Gabrysia, Hania - 6c, Agata, Antek, Ewelina i Ola - 7d.  W czytelniczych działaniach bibliotekę wsparła Joanna Marosek.