• List Neli do Unii Europejskiej w naszej bibliotece

• 28.02.2020 18:45
      • W dniach 25 – 28 lutego 2020 roku w naszej szkolnej bibliotece znajdował się list (petycja) Neli do Unii Europejskiej domagający się zaprzestania polowań na grindwale, delfiny, wieloryby, które odbywają się na Wyspach Owczych. Nela Mała Podróżniczka w imieniu własnym, ale także dzieci i nastolatków w Polsce, a przede wszystkim w imieniu tych, którzy głosu nie mają, prosi o zmianę prawa i zaprzestanie polowań na Wyspach Owczych. Błaga o stanowczą interwencję i zakazanie kontynuowania tej okrutnej tradycji, która w rezultacie doprowadzi do wyginięcia tych wyjątkowych zwierząt. W naszej szkole uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy, rodzice i przyjaciele szkoły, mając na sercu dobro zwierząt i przyrody, chętnie podpisywali się pod tym listem, który wcześniej był czytany w klasach. Dzieci zapoznawały się też z życiem i zwyczajami tych wspaniałych ssaków, młodsi wykonywali prace plastyczne. W czasie czterech dni zbierania podpisów list poparło 611 osób. Mamy nadzieję, że odpowiednie władze Unii Europejskiej wezmą pod uwagę naszą petycję i wpłyną na wprowadzenie zakazu tych barbarzyńskich polowań.
        Akcja spowodowała również bardzo duże zainteresowanie książkami autorstwa Neli – wszystkie zniknęły z półek i trafiły do rąk czytelników.