• Kącik Moli Książkowych

• 07.05.2020 18:55

•

Nudzisz się już w domu? Nie możesz się doczekać powrotu do szkoły? Zastanawiasz się, jaką książkę pożyczysz, kiedy dotrzesz do szkolnej biblioteki?

Ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie!

Zaproponujemy Ci tu fragmenty ciekawych książek, czytane przez znanych aktorów. Mamy nadzieję, że zainteresują Cię na tyle, aby po nie sięgnąć, kiedy wrócisz do szkoły, a biblioteka szkolna będzie czynna.

Nim przejdziemy do naszych propozycji, na rozgrzewkę zabawna piosenka  Kulfona i Moniki „Mole książkowe”, którą możemy uznać za hymn tych wszystkich, którzy kochają książki i czytanie. A więc nas wszystkich.

Wysłuchaliście? Gotowi już jesteście do poszukiwań ciekawych książek? Zapraszamy!

Tym razem chcemy zaproponować książki, nie tylko z wartką akcją, pełne przygód, ale również omawiające różne ważne problemy.

Wysłuchajcie fragmentów wybranych przez nas książek. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do sięgnięcia po te pozycje i przeczytanie ich. Wszystkie one są w szkolnej bibliotece.

A oto nasze propozycje:

Po przeczytaniu ich nie zapomnimy o nich i może inaczej spojrzymy na swoich dziadków.
        Książki, w których autor pisze o relacjach młodych ludzi z dziadkami. Przeżywając pasjonujące, często zwariowane przygody uświadamiamy sobie, jak ważne są relacje międzyludzkie i szacunek dla osób starszych. Czytając je, raz śmiejemy się, raz wzruszamy a i łzy mogą się pojawić.

Drugą naszą propozycją są powieści mówiące o tolerancji, zrozumieniu, że nie należy dzielić ludzi ze względu na wygląd, religię, kraj pochodzenia. Wszyscy jesteśmy równi. Książki, które się czyta jednym tchem.

A może wolicie, jak to Wasi rówieśnicy proponują coś ciekawego do przeczytania. Podpowiedzieć, co w trawie (a raczej książkach) piszczy, mogą

Proponujemy też zapoznać się z książkami, które biblioteka nasza chce zakupić.

W katalogu MOL NET+ (strona główna szkoły) możecie zapoznać się z wykazem książek, które chcemy dla Was zakupić.

A może Wy my macie propozycje książek do zakupienia – możecie je wysłać na adres  - edubaniewicz@sp289.edu.pl