• Ocalmy od zapomnienia!

• 15.05.2020 14:13

• Dawno, dawno temu, ale nie za siedmioma górami i siedmioma morzami, ale w Polsce, powstała seria bajek muzycznych pt. „Bajki grajki”, składająca się z kilkudziesięciu utworów, my zaprezentujemy aż 60. Każdy z nich to małe dzieło sztuki. W nagraniach brali udział najznakomitsi polscy aktorzy, między innymi: Barbara Krafftówna, Irena Kwiatkowska, Ryszarda Hanin, Anna Seniuk, Ilona Kuśmierska, Wiesław Michnikowski, Mieczysław Czechowicz, Piotr Fronczewski, Marian Kociniak, Władysław Hańcza, Lech Ordon, Jerzy Bończak, Jerzy Turek, Wiktor Zborowski, Maciej Damięcki, Damian Damięcki i wielu innych. Stronę muzyczną zapewniały: orkiestry, zespoły muzyczne, chóry w tym dziecięce. Wszystkie te bajki nagrane były na płytach winylowych.

Dla młodszych a dociekliwych, którzy chcą wiedzieć więcej:

płyta winylowa (gramofonowa)                                        płyta CD

A teraz proponujemy: usiądź lub połóż się wygodnie, włącz nagranie, zamknij oczy i zacznij słuchać. Dzięki temu przeniesiesz się do magicznych krain, zrelaksujesz się i bardzo miło spędzisz czas.

Zaczynamy!

Na początek nasze propozycje:

(kliknij w okładkę i posłuchaj)

A może wybierzecie coś innego? Oto propozycje tematyczne:

Jan_Brzechwa.pdf
                                                                lektury_szkolne.pdf

klasyka.pdf                                                                          bajki.pdf

Przypominamy, bajek muzycznych nagrano kilkadziesiąt. Możecie jeszcze posłuchać:

pozostale_bajki_-_18_tytulow.pdf

Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadła Wam do gustu i dała Wam mnóstwo radości, i pozwoliła oderwać od rzeczywistości, szczególnie teraz, kiedy jesteście zamknięci w domach i tak dużo czasu spędzacie przed komputerami. Oderwanie się od nich i posłuchanie bajki to dobra alternatywa.. A poza tym słuchając tych bajek, ocalicie od zapomnienia kawałek naszego dziedzictwa.

Dla chętnych –

Możecie nie tylko słuchać, ale i wykonć do wybranej bajki własną ilustrację i przesłać na adres - edubaniewicz@sp289.edu.pl

Najładniejsze prace będą publikowane na stronie szkoły i Facebooku.

A więc słuchamy i działamy!