• Kącik Moli Książkowych 3

• 06.12.2020 12:29

• Moi Drodzy, niedługo najdłuższe ferie, w czasie których zalecane jest pozostawanie w domu. Dlatego proponujemy dobrze się do nich przygotować, abyście się nie nudzili.
        ym razem Kącik Mola Książkowego poleca kryminały, czyli rozwiązywanie różnych zagadek dla młodszych i starszych.

Gwarantujemy świetną zabawę, pozwalająca też zapoznać się z propozycjami powieści kryminalnych. Przygotujcie się na dużą, ale naprawdę dużą ilość zagadek i łamigłówek. Fabuła gry oparta jest na znanych książkach detektywistycznych.
        Nasze propozycje zaczynamy nietypowo, bo od „Śledztwa w bibliotece - wirtualnego escape room’a”. Grę dla czytelników w wieku 9 – 13 lat przygotowała Biblioteka Publiczna Praga Południe. Autorkami zagadek są Sylwia Alicka, Agnieszka Czajkowska, Luiza Rojek oraz Monika Szymańska, kolei za ilustracje odpowiada Ewa Olejnik-Rakowska.

Link do gry internetowej "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room"

Żebyście nie siedzieli tylko przed komputerem, proponujemy abyście zapoznali się z naszą ofertą książek o tematyce kryminalnej. Mamy nadzieję, że pomoże ona wypożyczyć ciekawe powieści w bibliotece publicznej, w wypożyczalniach internetowych ebooków lub audiobooków.
        A może zamówicie u Mikołaja pod choinkę, jeszcze jest czas.

W katalogu biblioteki szkolnej MOL Net+ - w zestawieniach tematycznych znajdziecie wiele interesujących propozycji. Zapraszamy!

Kryminałki - dla tych nieco młodszych

Kryminały – dla tych nieco starszych

Przywołując nastrój zimy i świąt proponujemy:

A może wolicie, jak zagadki kryminale rozwiązują….

Nie zapominamy też o starszych czytelnikach. Im proponujemy wysłuchać recenzji: serii książek kryminalnych i jednej powieści. Oto nasze propozycje:

Obejrzyj a potem przeczytaj!

Na koniec perełka czytelnicza polecana przez samego Świętego Mikołaja i nie tylko dla dziewcząt. Doskonała propozycja na długie zimowe wieczory. Uczennice z pensji dla dziewcząt rozwiązują nawet najtrudniejsze zagadki kryminale niczym Sherlock Holmes i doktor Watson. A może Wy im pomożecie?

Niecierpliwie czekamy na ponowne spotkanie w naszej szkolnej bibliotece.  Mamy nadzieję, że każdy coś dla siebie znajdzie w naszych propozycjach.

Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie i zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia.