• „Królowa kryminału jest tylko jedna, a jest nią… Agata Christie, ale nie zapominajmy o…” - zapoznane uczniów z klasyką powieści kryminalnej

15.02.2024 21:08

Uczniowie z klas: 6b i 6c poznając ofertę kryminałów znajdujących się w bibliotece realizowali projekt czytelniczy również na języku polskim. Nauczycielka zapoznała uczniów z klasyką powieści kryminalnej. Wyjaśniła, czym charakteryzuje się ten gatunek literatury. Potem wcześniej wyznaczeni uczniowie przedstawili prezentacje o Agacie Christie, Arthurze Conan Doyle’u i ich twórczości. Wszystkie zaprezentowane prace były bardzo ciekawe, zawierały dużo wiedzy i co bardzo ważne, zachęcały do sięgnięcia po powieści tych autorów. Brawa dla autorów tych prac.

• „Na tropie dobrego kryminału” – poszukiwania kryminałów w bibliotece szkolnej

14.02.2024 20:40

Uczniowie klas szóstych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Realizując projekt czytelniczy „Każdy może zostać detektywem” przystąpili do klasowych turniejów. Podzieleni na cztery grupy mieli za zadanie, korzystając z tabletów, znaleźć w katalogu MOL NET + kryminały. Ale to nie koniec. Musieli jeszcze ten kryminał odszukać na półce i przynieść swojej grupie. Walka była zażarta, każdy chciał wygrać.  Uczniowie wykazali się świetną znajomością powieści kryminalnych, bardzo dobrą współpracą, zaangażowaniem i znajomością biblioteki. Stosy odnajdowanych książek rosły jak na drożdżach. Biblioteka zaś miała okazję pochwalić się bogatą ofertą kryminałów. Wszyscy świetnie się bawili.

• „Pierwszoklasista w krainie książek” - bajkowe gry online

06.02.2024 19:28

Nasi pierwszoklasiści mieli okazję nie tylko zapoznać się czytelniczą ofertą biblioteki, ale również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bajek. Przed nimi były różnorodne bajkowe zadania np. ubranie wilka w strój babci, stwierdzenie, czy postacie z bajek mówią prawdę i wiele innych. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili, świetnie się przy tym bawiąc.

• „Matematykę znasz – zawsze sobie radę dasz” – matematyka inaczej

10.02.2024 20:51

Na lekcjach matematyki uczniowie z klas szóstych czytali książkę "Planeta sekretów" Davida Glovera. Książka pochodzi z serii "Matematyczne śledztwo". Jej treść jest interaktywna - w zależności od udzielonej przez czytelnika odpowiedzi przechodzi się na różne strony. A odpowiedzi wynikają z rozwiązywania zadań matematycznych (wykresy, diagramy, prawdopodobieństwo, szyfrowanie itp.). Zapoznali się też z innymi tego typu książkami, które miały pokazać im inną formę książki kryminalnej - połączonej z zabawą matematyczną. Dowiedzieli się, że czytając nie tylko można się świetnie bawić, ale również uczyć. Te niezwykłe lekcje odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• „Zwierzęta w świecie bajek” – gry czytelnicze

31.01.2024 20:35

Biblioteka kolejny raz gościła uczniów klas drugich. Tym razem podczas prezentacji bogatej oferty czytelniczej, zaprosiliśmy ich do wspólnych gier online. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o zwierzętach. Grając poznawali ciekawe serie książek przyrodniczych. Zagrali też w „Zwierzęta w bajkach” odpowiadając między innymi na pytanie, „Jaki to zwierz? Jaka to bajka?” Wszystkie te zajęcia odbywały się w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”.