• TUTORING RÓWIEŚNICZY

W każdej klasie zdarzają się uczniowie, którzy mają trudności z przyswojeniem sobie wszystkich lub niektórych zagadnień z matematyki. Czasem jest to związane z ogólnymi trudnościami edukacyjnymi, czasem z przejściowymi trudnościami niezależnymi od ucznia (np. dłuższa nieobecność w szkole wywołana chorobą), a czasem z tym, że dany uczeń potrzebuje indywidualnego podejścia dużo bardziej niż standardowe dziecko.
        Zarówno szkoła jak i rodzice zapewniają różne formy pomocy uczniom z trudnościami edukacyjnymi, ale czasem są one niewystarczające.
        Tymczasem dzieci chętnie uczą się od swoich rówieśników.

Na czym w praktyce polega ta innowacja?

Raz w tygodniu uczniowie spotykają się na zajęciach, podczas których:
        - uczniowie uzdolnieni matematycznie (z klas 7-8) pomagają w matematyce uczniom (z klas 4-8), którzy mają problemy z tym przedmiotem,
        - uczniowie współpracują w parach tutor – tutorant,
        - tutorzy pomagają w zrozumieniu poszczególnych zagadnień, przygotowaniu się do sprawdzianu lub odrobieniu pracy domowej,
        - w przypadku, gdy na spotkaniu nie pojawi się żaden uczeń potrzebujący pomocy (lub szkoła przejdzie na zdalne nauczanie), tutorzy nagrywają krótkie filmy edukacyjne, które zostaną zamieszczone na platformie Microsoft Office naszej szkoły,
        - nad całąścią czuwa szkolny koordynator projektu (nauczyciel matematyki).

W roku szkolnym 2022/2023 uczniów, którzy potrzebują pomocy oraz tych, którzy chcą pomagać, zapraszamy w czwartki w godzinach 14:50-15:35 do sali 202A.