• ZIELONE ABC – Z OGRODU DO KUCHNI NA STÓŁ

Innowacja Zielone ABC zakłada prowadzenie ogrodu szkolnego, edukacji żywieniowo – kulinarnej oraz zajęć prozdrowotnych.

Działania prowadzone w ramach innowacji są całoroczne i mają na celu tworzenie przestrzeni i warunków do rozwoju wielozmysłowego: uczeń widzi, słyszy, dotyka, wącha i smakuje.

Innowacja Zielone ABC z ogrodu do kuchni na stół jest inspiracją dla różnych aktywności uczniów i realizacji ciekawych pomysłów m.in.:

• zajęcia ogrodnicze spójne z kalendarzem sezonowości
        • warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców
        • wspólne drugie śniadania i podwieczorki
        • udział w projektach zewnętrznych z Fundacją Szkoła na Widelcu, Fundacją Alter Eko  oraz szkołą z Tajwanu Tajpei Municipal Jen-Ai Junior High School.

Innowacja daje możliwość do rozwijania różnych umiejętności dzieci, zarówno tych miękkich jak i twardych, pozwala również na bezpośredni kontakt z przyrodą, prowadzenie obserwacji, daje najmłodszym poczucie sprawstwa, odpowiedzialności, satysfakcji z własnych działań, uczy planowania, kształtuje postawy proekologiczne i żywieniowe.

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”

Hipokrates