• „Poznajcie nas - zwierzęta zapraszają do czytania” – wizyta uczniów w bibliotece szkolnej

12.12.2023 19:15

Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, aby zapoznać się z jej ofertą książek o zwierzętach. Zajęcia pt. „Poznajcie nas - zwierzęta zapraszają do czytania” odbyły się w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach, ale przede wszystkim poznały, gdzie i jakich szukać książek o zwierzętach w naszej bibliotece.

• Na tropie dobrego kryminału

10.12.2023 13:44

Uczniowie klas szóstych mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą książek kryminalnych, które oferuje biblioteka szkolna. Miedzy innymi zostały przeprowadzone wspólnie z nauczycielką informatyki zajęcia czytelniczo-medialne pt. „Na tropie dobrego kryminału”. Odbyły się one w ramach projektu czytelniczego „Każdy może zostać detektywem”. Na zajęciach tych uczniowie mieli też okazję do powtórzenia i utrwalenia umiejętności korzystania z katalogu MOL Net+. Wszyscy oni doskonale wykonali powierzone im zadanie.

• Prawa autorskie

04.12.2020 00:02
    • Kolejny „Napad na bank… propozycji książkowych”

07.12.2023 20:34

Dwie kolejne klasy szóste miały okazję zapoznać się z ofertą kryminałów dostępnych w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klasy 6d nie tylko poznali tytuły kryminałów – powieści i komiksów – wartych przeczytania, ale również wspólnie rozwiązywali zagadki detektywistyczne. Ich koledzy z 6c mieli zaś okazję dowiedzieć się, jak w katalogu MOL NET+, na stronach z recenzjami książkowymi i w ofertach księgarni wysyłkowych wyszukać ciekawe, trzymające w napięciu kryminały, żeby móc je potem wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

• Przykład idzie z góry…,czyli Panie Dyrektor czytają w klasach trzecich

01.12.2023 15:48

Tym razem Panie Dyrektor czytały w klasach trzecich w ramach projektu czytelniczego „Książki czytamy i inne kraje zwiedzamy”.  Czytana przez nie książka pt. „Może” pozwoliła się tym razem udać w „Podróż w głąb siebie”. Jej autor Kobi Yamada ukazuje potencjał, który tkwi w każdym z nas. Książka pokazuje nam, że możemy dać światu coś niepowtarzalnego, musimy tylko wykorzystać swoje talenty, chęci, myśli i marzenia.
      Mamy nadzieję, że trzecioklasiści zapamiętają, iż marzenia się spełniają a oni mogą zmienić świat i osiągnąć wszystko, o czym marzą. Jaki widać podróżować można nie tylko po świecie…