• Rozdanie nagród

30.03.2023 21:39

Dziś w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom „Magicznego wieczoru”.
      Nagrodzeni:
      Kuba i Marysia z 4a, Blanka z 4c, Lena z 5c, Michał z 6d, Alieksandra z 7a, Piotr z 8d i Teodor i Yelyzavbeta z 7/8 OP.
      Serdecznie gratulujemy!

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

27.03.2023 21:02

27 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Dzień ten, to święto, które łączy miłośników fantastyki na całym świecie. Ze względu, że wypadało ono w tym roku w sobotę, my włączyliśmy się z lekkim opóźnieniem. Pierwsze obchody miały miejsce w 2003 roku. Data 25 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia przypada właśnie rocznica upadku Saurona oraz wyzwolenia Śródziemia od jego panowania. Kto czytał, wie o czym mówimy.
      W naszej szkole nie brakuje fanów literatury Tolkiena i właśnie oni spotkali się na przerwie w bibliotece, aby wspólnie czytać działa tego autora. Czytający mogli tez wysłuchać utworu Eda Sheeran’a z filmu „Hobbit” i obejrzeć teledysk, który przeniósł ich do świata bohaterów Tolkiena. Niektórzy uczniowie wcielili się w postacie z tych powieści
      .

• Czary mary, czyli pierwszaki zostają czytelnikami biblioteki szkolnej

26.03.2023 20:21

W dniach 20 – 22 marca 2023 roku ponownie bibliotekę szkolną opanowały postacie z bajek: Wróżka, Królewna, Czarownica, Smok. Wszyscy oni przybyli, aby uczestniczyć w pasowaniu na czytelnika uczniów klas pierwszych. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. W trakcie swojego występu udowodnili też, jak ważne jest czytanie, i że to książki są największym skarbem. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, obiecujących, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przed opuszczeniem biblioteki każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Uczniowie otrzymali też zakładki.
      W postacie bajkowe wcielili się: Iza – 5a, Hania, Lena i Nina – 5c.

Mamy nadzieję, że świeżo upieczeni czytelnicy będą nas często odwiedzać. Gorąco ich do tego namawiamy.

• Magiczny wieczór w bibliotece

06.02.2023 09:28

3 lutego wieczorem w naszej szkolnej bibliotece działy się cuda. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w niesamowitej grze, która przeniosła klasy 0 – 4 do świata bajek, a starszych do świata fantazji. Pierwsi zabawę rozpoczęli nasi najmłodsi, czyli pierwszaki. Mogli oni obejrzeć 3 teledyski o książkach, bajkach i czytaniu. Wprowadziły ich one w magiczny baśniowy nastrój. Maluchy zachęcone słowami jednej z piosenek „…więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak…” przystąpiły do bajkowych zadań i zdobywania tęczowych pieczątek. Szybko dołączyli do nich uczniowie klas 2 – 4. Wszyscy dzielnie walczyli, świetnie się przy tym bawiąc. Układali bajkowe puzzle, rozwiązywali rebusy. Z zapałem oddawali się kolorowaniu sympatycznych, wesołych smoków. Przy tablicy multimedialnej grali w bajkowe memory i dobble. Wszyscy też mieli do wykonania ważne zadanie – musieli zgadnąć , a potem odszukać bajkowe przedmioty. Poszukiwania dostarczyły dużo emocji, nie zabrakło też śmiechu. Trzecio i czwartoklasiści wzięli też udział w grze komputerowej „W pogoni za bajką”. Walka była zażarta. Po intensywnych zadaniach przyszła pora na chwilę wytchnienia. Uczestnicy mogli w kąciku filmowym obejrzeć bajkę lub w kąciku czytelniczym, oczywiście co zrobić, poczytać. Na wszystkich uczestników, którzy wykonali zadania czekały piękne bajkowe zakładki do książek.
      O godzinie 19 nastąpiła zmiana warty. Do biblioteki przybyli uczniowie klas 5 – 8. Na nich też czekało wiele atrakcyjnych zadań, było ich aż osiem. Oni też układali puzzle, okładki książek, ale online. Musieli też zmierzyć się z fantastycznym quizem, rebusem i krzyżówką. W chmurze wyrazowej szukali bajkowych stworzeń. Emocji nie zabrakło w wyścigu Harrego Pottera i w grze „Na tropie…”. Na najlepszych czekały książkowe nagrody, które uczniowie sami mogli wybrać. Wszyscy świetnie się bawili.
      Duży udział w przeprowadzeniu tego magicznego wieczoru mieli fantastyczni asystenci i nauczyciele. To dzięki nim wszystkim udał się on rewelacyjnie.