• Ogólnopolskie Wybory Książek

13.06.2024 20:10
      Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w Ogólnopolskich Wyborach Książek.
    • Wręczenie nagród w konkursach plastycznych

09.06.2024 17:25

Na początku czerwca rozdano nagrody w konkursach plastycznych organizowanych przez bibliotekę w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
      W konkursie plastycznym na ilustrację do wiersza Hanny Niewiadomskiej pierwsze miejsce zajęły: Karina, Veronika i Michalina – 1b. Drugie miejsce zdobyła Mila – 1b, a trzecie: Aleksandra – 1a, Oliwia – 1b, Antoni, Blanka i Krystian – 1c.  Wyróżnienia otrzymali: Jakub, Zofia i Wojciech – 1c.
      W konkursie plastycznym na ilustrację do ulubionej książki pierwsze miejsce zdobyła Zofia – 1a, drugie Weronika – 1a, zaś trzecie Mikołaj i Emilia – 1a.

• I Ty możesz zostać detektywem, czyli rozdanie nagród

07.06.2024 21:22

7 czerwca rozdane zostały nagrody klasom czwartym w międzyklasowym turnieju czytelniczo-detektywistycznym pt. „Gra detektywistyczna”. Konkurs odbywał się w ramach realizacji projektu czytelniczego pt. „Tropimy zdrowe jedzenie. Mamy apetyt na dobre książki”. Gra odbywała się online i brały w niej udział pięcioosobowe zespoły. Wszyscy uczestnicy wykazali się spostrzegawczością, wiedzą o książkach  z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz logicznym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem. O zwycięstwie zadecydował czas wykonania zadań. Wygrał zespół z klasy 4c w składzie: Ala, Celina, Eryk, Jakub i Wojtek. W nagrodę otrzymali wybrane przez siebie nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali „Odznaki Młodego Detektywa”.
      Wszystkim gratulujemy!

• Wręczenie nagród w fantastycznych konkursach

06.06.2024 14:36

6 maja w bibliotece odbyło się wręczenie nagród w dwóch fantastycznych konkursach.
      W grze czytelniczej „W krainie fantazji” zorganizowanej w ramach „Magicznego wieczoru w bibliotece” nagrody zdobyli: Filip – 5a, Jakub – 5c, Krzysztof – 6d, Michał i Arkadiusz – 7d.
      Zaś w marcu w ramach projektu czytelniczego „Fantastyczna siódma klasa” odbył się konkurs czytelniczy online „Fantastyczny Escape Room”.  Walczyły w nim pięcioosobowe zespoły. Wszystkie świetnie sobie poradziły z zadaniami. Najszybciej do celu dotarli uczniowie z klasy 7a w składzie: Barbara, Julia, Tymon, Wiktoria i Zoja, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali odznaki „Fantastycznego siódmoklasisty”.

• Ogólnopolskie Wybory Książek

05.06.2024 22:26

W dniach 22 – 29 maja odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Wszyscy uczniowie mogli oddać głos na swoje ulubione książki w czytelni szkolnej do prawdziwej wyborczej urny. Każdy wyborca mógł zagłosować, zapisując na karcie tytuły trzech swoich ulubionych książek. Dla prawdziwych miłośników książek, było to za mało, mieli więcej propozycji. Niestety zdarzyły się też sytuacje odwrotne, gdyż niektóre wrzucone karty były puste. Wybory poprzedzone były kampanią informacyjną, jak i kiedy można głosować tak, by każdy uprawniony do głosowania wiedział o nich i mógł się do nich przygotować. W szkole pojawiły się więc plakaty oraz informacja na Facebooku i stronie szkoły. Informacja o wydarzeniu została podana również wszystkim przez dziennik elektroniczny. Nie promowałyśmy żadnych książek, nie chcąc sugerować, na jakie książki uczniowie mają głosować. Chciałyśmy, aby to oni dokonali wyboru. Akcja przebiegła bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Wzięło w niej udział 417 uczniów. W liczeniu głosów brali udział członkowie komisji wyborczej – uczniowie i nauczyciele.