• Nasze działania

14.02.2021 19:41

Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Programie Twórczego Rozwiązywania Problemów „Odyseja Umysłów”.

Dwukrotnie zakwalifikowaliśmy się do eliminacji ogólnopolskich! :) Nasi wytrwali Odyseusze nie dają za wygraną nawet w tak trudnych warunkach w jakich obecnie przyszło nam żyć. W tym roku naszą szkołę reprezentują dwie drużyny w tej samej kategorii wiekowej. Problemy, z którymi chcą zmierzyć się uczniowie to:

• Problem 3: „Witajcie w naszej bajce”
      • Problem 5: „Skarpety bardzo super - wciąg dalszy”

Każda z drużyn rozwiązuje inny problem długoterminowy i przygotowuje się do konkursu pod czujnym okiem trenerek: Moniki Wasil i Pauliny Melczewskiej. Spotkania ze względu na pandemię odbywają się drogą online.

Ze względu, na sytuację epidemiczną konkurs najprawdopodobniej odbędzie się zdalnie, ale dla naszych kreatywnych, zdolnych i pełnych zapału uczniów nie ma trudności nie do pokonania :)

Trzymamy mocno kciuki :)

Chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź: Odyseja Umysłu

• 29 Ogólnopolski Finał międzynarodowego konkursu ODYSEJA UMYSŁU

25.06.2019 00:12

W dniach 30-31 marca 2019 roku w Gdyni odbył się 29 Ogólnopolski Finał międzynarodowego konkursu ODYSEJA UMYSŁU. Wśród najlepszych drużyn z całej Polski, były również nasze dwie drużyny. Odysejowicze pod troskliwym okiem trenerów Pani Pauliny Melczewskiej i Pani Agnieszki Olszackiej oraz Pana Patryka Utowki, dzielnie walczyli i zmagali się z innymi drużynami.

Drużyna 1 (klasa 6-7)  w składzie Maja Liberadzka, Patrycja Zarycka, Karolina Zalewska, Bartek Stypiński, Szymon Mękała, Igor Wojewódzki i Kacper Jasiński

Drużyna 2 (klasa 6-7) w składzie: Marta Łuszczewska, Zuzia Rafałko, Wiktoria Wojciechowska, Maja Łosiewicz, Liwia Kędziora, Maciek Balski i Kacper Komosa

Odyseja Umysłu to projekt, który uczy kreatywności zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Jest to czas kilku miesięcy ciężkiej i wytężonej pracy, w którym uczniowie myślą, tworzą oraz marzą. Finał w Gdyni to walka kreatywnych pomysłów na wysokim poziomie, gdzie uczestnicy walczą o Finał w USA lub możliwość reprezentacji na Euro-Festiwalu.

„W Odysei Umysłu nie liczy się tylko wysiłek jednostki; liczy się wysiłek zespołu.”

Prof. Józefa Sołowiej – inicjatorka programu w Polsce

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w Odysei Umysłu i od razu znalazła się w szeregu najlepszych drużyn w Polsce. Nie udało im się w tym roku przejść dalej, ale i tak są wygranymi, gdyż jest to wielki prestiż reprezentować szkołę na Finale Ogólnopolskim. Nowe doświadczenia, wspólnie spędzony czas, ciężka praca to tylko kilka elementów, które wpłynęły na wzajemne zaufanie i integrację grupy.

Przy takim projekcie nie można zapomnieć o innych, bez wsparcia których nie byłoby to możliwe.

Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Kurlanc za zwierzchnictwo nad projektem. Ogromne wyrazy wdzięczności dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe, bez którego drużyna nie mogłaby być w Gdyni. Gorące podziękowania dla rodziców dzieci biorących udział w projekcie, za pomoc w organizacji wyjazdu, wsparcie i zawsze dobre słowo. Nie możemy zapomnieć o tych wszystkich, którzy wspierali nas słowem i dodawali sił w tym trudnym czasie prztgotowań.

To był piękny, choć trudny czas. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nowe bardziej kreatywne spojrzenie na nasze życie.

Koordynator projektu,

Patryk Utowka