• Akcja społeczna Global Scholars 2023

• 31.05.2023 18:00
        • W ramach akcji społecznej uczniowie z Programu Global Scholars przygotowali pod kierunkiem p. Renaty Sujki podchody po szkole, podczas których zaproszone klasy wyszukiwały w grupach ukryte kody QR. Uczniowie obejrzeli ukryte pod kodami nagrania wideo oraz plakaty ilustrujące, dlaczego woda jest ważna i jak ją oszczędzać. Następnie wzięli udział w quizie sprawdzającym, ile zapamiętali. Mamy nadzieję, że nasze działanie zachęci uczniów do oszczędzania wody.
          Prezentacja dotycząca akcji

• Projekt Global Scholars

• 04.01.2023 00:22
        • Nasi uczniowie z międzynarodowego programu Global Scholars prezentują projekt po dziale drugim - przewodnik dotyczący szkolnej instalacji wodnej. Projekt powstał na podstawie audytu wodnego przeprowadzonego przez uczniów i został zamieszczony na forum dyskusyjnym programu. A zatem czy nasze szkolne krany i toalety są sprawne? Co można poprawić w tym zakresie? Dlaczego nie działają jeszcze kraniki z wodą pitną?  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi refleksjami.
        • Filmik Global Scholars

• 30.11.2022 00:51
        • Jak wygląda nasza szkoła i miasto? Jaki powinien być "globalny uczeń"? Na te pytania odpowiadali uczestnicy międzynarodowego programu Global Scholars w nagraniu, które zostało zamieszczone na platformie internetowej w partnerskiej grupie szkół. Zapraszamy do obejrzenia naszego nagrania!
        • Akcja szkolna Global Scholars

• 27.06.2022 21:10
        • Marnowanie żywności stanowi poważny problem w dzisiejszych czasach. Niektóre państwa produkują nadwyżkę żywności, która bywa marnotrawiona, inne cierpią z powodu niedoboru żywności. Obecna sytuacja polityczna na świecie jest również alarmująca. Najlepiej jednak, by każdy zaczął od siebie. Zmiana indywidualnych nawyków żywnościowych i zakupowych to szansa, że w przyszłości będziemy marnować mniej jedzenia. Z tych względów to właśnie zagadnieniem marnowania żywności zajęli się uczestnicy międzynarodowego programu Global Scholars z naszej szkoły. Przygotowali na ten temat wystawę, audycję w szkolnym radiowęźle oraz prezentację wyświetlaną na szkolnych monitorach telewizyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją akcji Global Scholars.

• Projekt Global Scholars nt. bezpieczeństwa żywnościowego

• 04.05.2022 00:18
        • Zapraszamy do zapoznania się z projektem Global Scholars po dziale czwartym. Nasza E-książka zawiera elementy infografiki i przedstawia nasze refleksje oraz wyniki ankiety dotyczącej bezpieczeństwa żywnościowego, która została przeprowadzona wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
          Poniżej link do pracy, a w załączniku screen z forum dyskusyjnego:
          Food Security Issues Survey